Vendégbejegyzés Amerikából
Vendégbejegyzés Amerikából Szakács Gábor magyar kapitánytól arról, hogyan került ő egy KC 135 tanker pilótafülkéjébe. Képeit betettük egy zenés képeslapba.
Adjátok már légyszives oda a hangárotokat egy pár órás javításra. Viszonylag gyorsan jött a meglepő válasz. OK, csak guruljatok át a géppel, addig a saját gépünket áttesszük a másikba. Indítottam, átgurultam (egyedül, de ezt ott nem tiltja semmi). Kaptunk vontatót, az behúzott a hangárba. Aztán ha már ott voltam megnéztem egy tankert közelről. 1959-es gyártású Boeing 707-es, illetve katonai nevén KC-135. Persze az elmúlt 59 évben többször,komoly ráncfelvarráson esett át a gép, de jó állapotban van így “kibotoxolva” is. Nap mint nap használják, és elvileg még legalább 25 évig szeretnék használni.
Mondtam is nekik, milyen jó, hogy itt az USA-ban az oldtimer gépek napi használatban vannak. A pilótafülkébe kicsit érdekes a bejutás az oldalsó létrán. Kérdeztem lehet e fotózni. Mindent megengedtek, még a gép rendszereit is felkapcsolták, hogy a messziről jött NATO szövetséges állampolgára mindent láthasson. Azt mondták, hogy így ápolják a jó nemzetközi kapcsolatokat. International public relationship made in USA! Ja, és ők önkéntes tartalékosok, akik a civil munkájuk mellett bejárnak karbantartani, illetve repülni a nagy tankerrel. Ja, és elmondták, hogy a hangárukban civil repülő most van először! Sok jó repülést nekik! Rajtunk tényleg sokat segítettek ma.
Gáborral ősszel a Repülni Jó Tóksón beszélgettünk minkét repülési elfoglaltságáról, hiszen ő a Travel Service főpilótája és ő repüli itthon az L-29 Delfin old timer sugárhajtású kiképzőgépet. Gáborral a beszélgetés 25 perctől látható.
Szívesen teszünk közzé más magyar pilóták élményeiből is.